Przejdź do treści

XXI Bieg Garduły w Korzybiu

 Udany Bieg w Korzybiu ! Już po raz dwudziesty pierwszy nad jeziorem w Korzybiu odbył się Bieg im. E. Garduły. W tym roku na starcie stanęło 252 uczestników. Jak sie okazało był to rekordowy bieg pod względem frekwęcji jak i rekordów trasy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Do Korzybia na zaproszenie Organizatorów przybyli jako Goście Honorowi Olimpijczycy Jan Huruk – maratończyk, Kazimierz Piotr Adach -brązowy medalista w boksie, oraz po raz drugi Edward Dudek -supermaratończyk z Radziechow i Mirosław Bierkus Mistrz Świata Nordic Walking.     Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrów i 500 metrów. Trasa poprowadzona została po leśnej ścieżce edukacyjno – ekologicznej nad jeziorem w Korzybiu. Przy zapisie każdy uczestnik otrzymał sportową koszulkę. Wszyscy, którzy przekroczyli linię mety otrzymali pamiątkowy puchar i dyplom. Dla wszystkich była smaczna grochówka.

Baca na mecie w Korzybiu
     Zanim nastąpił start Biegu Głównego, odbył się Bieg Integracyjny PODZIEL SIĘ ŻYCIEM na dystansie około 1000 m, ta impreza w Korzybiu odbyła sie po raz pierwszy, ale zdaniem wielu jej uczestników nie po raz ostatni . Pani Ala Chachaj z Fundacji Kardiochirurgii z Katowic była pod wrażeniem organizacyjnym i spontaniczności organizatorow i jej uczestników. Słowa pochwały należą się Pani Burmistrz Magdzie Gryko, Dyrektorowi Biegu Zenonowi Słomskiemu, Anne Hurar i jej synowi Markowi który przeszedł transplantacje nerki. W biegu tym wystartowało spontanicznie ponad 60 osób nie zabrakło w nim zaproszonych gości ! I tak wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami tego wspaniałego biegu PODZIEL SIĘ ŻYCIEM.     W Biegu Głównym zawodnicy mieli do pokonania 4 pętle. Jako pierwszy linię mety przekroczył Marek Kowalski- SKLA Sopot, jego czas to: 32 minuty i 46 sekund. Na drugim miejscu podium stanął Piotr Drwal z Ustki z czasem 33.47.  Trzeci był Andrzej Rogiewicz ze Sztumu z czasem 33.54.     Wśród kobiet triumfowała Ewelina Paprocka reprezentantka Tęcza Nowa Wieś Lęborska z czasem 38.51 min. Druga była Pochranowicz Aleksandra z Białego Boru z czasem 41.32. Na trzecim miejscu Hołda Aleksandra z czasem 42.10.`     Klasyfikację drużynową wygrał Lęborski Klub Biegacza Braci Petk (34 osoby). Na drugim miejscu uplasował się klub Korzybskie Rekiny (22 osoby), na trzecim STOPA Słupsk (15 osób).     Dyrektorem biegu od początku jest mieszkaniec Korzybia przed laty znakomity pięściarz, a obecnie biegacz Zenon Słomski. – Cieszę się, że Bieg imienia Elżbiety Garduły wciąż cieszy się popularnością, świadczy o tym rosnąca liczba uczestników – powiedział Zenon Słomski. – Dzisiaj sport uprawia coraz mniej osób, dlatego tak ważne jest jego promowanie. Zenon Słomski – Ambasador Gminy Kępice za swoje zaangażowanie otrzymał podziękowania od Burmistrz -Magdaleny Gryko. Równierz goście zostali udekorowani pucharami i upominkami. Jak przystało na naszego Radziechowskiego Bacę udekorował pamiątkowym medalami 60 -lecia Bacy i drobnymi upominkami burmistrz Magdalenę Gryko i Dyrektora Zenona Słomskiego. Ponadto wręczył koszulkę i medal dzielnemu Markowi Husar, który wraz z innymi przebiegł Bieg Integracyjny. Po biegu głównym rywalizowała młodzież w dwóch grupach wiekowych.
Na zakończenie odbyło się miłe spotkanie w nowo wyremontowanej strażnicy OSP w Korzybiu zaproszonych gości gdzie podzielili sie swymi wrazeniami z imprezy i zadeklarowali przyjazd na kolejny bieg do Korzybia !
                                                                                                            Baca